Dažniausiai užduodami klausimai

Tai ne medicininė terapija arba kitaip sakant – šiuolaikinis sveikatingumo ir gyvenimo kokybės gerinimo metodas bei patikrintas grožio ir sveikatos puoselėjimo būdas.

Visiškai ne. Deguonies terapijos metu žmogus uždaromas specialioje kameroje, kurioje pasiekiamas neaukštas 1,3 ATA (0,3 barų) slėgis . Šis metodas dažnai būna taikomas kaip papildoma klinikinio ar fizikinio gydymo priemonė.

Ne, tai nesudėtinga procedūra, kuriai nereikia jokio specialaus pasiruošimo, nekeliami jokie specialūs reikalavimai. Tačiau patariama laikytis kelių rekomendacijų, kad deguonies terapija būtų malonesnė ir komfortiškesnė, t. y. prieš procedūrą apsilankyti tualete (jei reikia), gerti saikingai vandens, dėvėti laisvus drabužius (puikiai tinka lengva palaidinė ir šortai). Į deguonies kamerą negalima eiti mūvint sintetines kojines ar pėdkelnes, avint batus, taip pat draudžiama įsinešti papuošalus ar bet kokius aštrius daiktus, galinčius sužeisti. Svarbiausia būnant kameroje – atsipalaiduoti ir normaliai kvėpuoti.

Kameros viduje cirkuliuojantis oras yra nuolat keičiamas, todėl žmogui būnant kameroje nekyla jokių kvėpavimo sunkumų.

Yra keletas kontraindikacijų, kuomet deguonies terapija baro kamerose negalima, t. y. klaustrofobija, ausų uždegimas, sinusitas, onkologija, širdies nepakankamumas, nėštumas, plaučių tuberkuliozė, kvėpavimo, virusinės ligos atviroje formoje. Taip pat deguonies terapija negalima jaučiant peršalimo simptomus, pavartojus alkoholio.

Terapija gali stipriai padėti reabilituojantis prasirgus COVID-19 liga – atgauti prarastas jėgas, gerą savijautą

Terapijai naudojama profesionali „OxyHealth“ kamera, kuri pagal savo technines charakteristikas ir galiojančias Europos direktyvas nėra priskiriama medicinos įrangos kategorijai, ji naudojama tik sveikatingumui bei gyvenimo kokybei gerinti.

Vienas deguonies terapijos seansas paprastai trunka 50 minučių. O seansų kiekis priklauso nuo individualių asmens poreikių ir norų. Dažniausiai rekomenduojamas terapijos laikas yra iki 1-2 valandų. Mūsų organizmas yra apsaugotas nuo per didelio kiekio deguonies, todėl šios terapijos metu perteklinis deguonis yra neįmanomas.

Deguonies procedūrų trukmė ir seansų skaičius kiekvienu atveju skirtingi, priklausantys nuo siekiamų rezultatų. Tačiau pavyzdžiai rodo, kad deguonies terapija pasaulyje linkstama naudotis reguliariai. Galite peržiūrėti „Deguonies klinikos“ siūlomus terapijų planus ir išsirinkti sau labiausiai tinkantį ir patinkantį.

Deguonies terapijos  intensyvumas priklauso nuo žmogaus savijautos ir siekiamų tikslų. Intensyvi terapija – tai 1-2 valandų trukmės terapija, taikoma pirmas dvi savaites, po to rekomenduojama lankytis kas antrą dieną, vėliau – 2-3 kartus per savaitę ir galiausiai profilaktiškai vieną kartą per savaitę.

Kadangi deguonis yra gyvybiškai svarbi kiekvienam žmogui, terapija gali būti itin naudinga tiems, kurie gyja po įvairių ligų ar traumų, kurie nori atgauti jėgas po intensyvios fizinės veiklos ar sporto, kurie kovoja su viršsvoriu ir kitais grožio priešais arba tiems, kurie tiesiog nori palaikyti organizme tinkamą deguonies kiekį ir džiaugtis puikia savijauta.

Deguonies terapijos galimas poveikis sveikatai yra labai stiprus:

 • Gali teigiamai veikti kraujagyslių sistemą, stimuliuoti kraujotaką, medžiagų apykaitą ir skatinti audinių atsinaujinimą. Tai gali būti itin pravartu neurologinėms funkcijoms atkurti, patyrus smegenų traumas.
 • Gali būti naudinga kenčiantiems nuolatinį nuovargį, nemigą, depresiją ir pan.
 • Gali efektyviai pagerinti kraujo perdavimą smegenims, sumažinti uždegiminius procesus ir oksidacinį stresą. 
 • Gali teigiamai veikti po širdies ligų, tokių kaip aterosklerozinė kardioklerozė.
 • Gali būti naudinga atsiradus tinklinės struktūros keitimams, regos nervų silpnėjimui.
 • Gali padėti kenčiant nuo arterijų aterosklerozės ant rankų ir kojų (tačiau tik tuo atveju, jei liga yra pradinėje ar tarpinėje stadijoje).
 • Gali gelbėti nuo Reynaud
 • Gali malšinti skausmą, gastritą ir teigiamai veikti virškinimo trakto darbą.
 • Gali būti naudinga gerinant paciento būklę sergant cukriniu diabetu; turint klausos organų patologiją; kamuojant nutukimui; sergant inkstų ir šlapimo takų ligomis; turint trofines opas; sutrikus normaliai kepenų funkcijai; kenčiant nuo varikozės, venų ir kitų kraujagyslių ligų.
 • Gali padėti atsigauti po įvairių apsinuodijimų – tiek maisto, tiek farmakologinių.

Taip pat procedūra dažnai naudojama kaip reabilitacija po insulto, kai yra encefalopatija ir išsėtinė sklerozė, kai sunkiai gyja įvairios žaizdos, kai reikalinga pooperacinė reabilitacija. Deguonies terapija rekomenduojama pripažinus autizmą. Vieni naujausių tyrimų atskleidė, kad deguonies terapija gali prisidėti gerinant vaikų pažintinius gebėjimų, socializaciją, miego kokybę, kalbos įgūdžius.

O svarbiausia – deguonies terapija gali būti puikus būdas reabilitacijai persirgus COVID-19 viruso sukelta liga.

Deguonies terapijos galimas poveikis grožiui yra labai vertinamas, nes deguonies terapija gali būti naudojama kaip:

 • Celiulito ir viršsvorio priešas.
 • Odos atjauninimo, tonizavimo priemonė, nes ši terapija gali padidinti kolageno ir elastino – pagrindinių odos jungiamojo audinio baltymų – gamybą.
 • Plaukų augimo skatinimo priemonė.

Galima pasiekti puikių rezultatų gydant odos ligas, pavyzdžiui, spuogus, egzemą, psoriazę (žvynelinę) ir kt.

Įvairiose pasaulio šalyse deguonies terapiją renkasi sportininkai, nes ji:

 • Gali padėti pasiekti geresnių sportinių režultatų.
 • Gali būti efektybi tuomet, kai reikia spartaus jėgų atnaujinimo po sunkių fizinių krūvių.
 • Gali padėti lengviau išgyti nuo sporto metu patirtų traumų.

Šis metodas nesukelia jokio neigiamo šalutinio poveikio ar neigiamų padarinių. O rezultatai stulbina – netgi 8 iš 10 žmonių, pasinaudojusių deguonies terapija, teigia pradėję džiaugtis geresne savijauta, žvalumu ir trykštančia energija. Beje, kadangi žmogaus organizmas yra apsaugotas nuo per didelio kiekio deguonies, tai šios terapijos metu perteklinis deguonis yra neįmanomas

Nes deguonis gyvybiškai svarbus žmogaus ląstelei. Tik tada, jei žmogaus organizmas prisotintas pakankamu kiekiu deguonies, žmogus jaučiasi energingas, turi stipresnę imuninę sistemą, turi daugiau fizinių jėgų, džiaugiasi geresne miego kokybe ir apskritai puikia savijauta.

Ne, deguonies terapijai nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Pakanka užsirezervuoti sau tinkantį laiką ir atvykti į terapiją.

Scroll to Top